}); -->

ПРОФІЛАКТИКА ЗАСТУДИ

Лікувальні властивості грейпфрута

fruitГрейпфрут – незвичайний фрукт. Він максимально насичений біофлавоноідами – особливими речовинами, що сприяють засвоєнню вітамінів. Грейпфрут також зміцнює серце і імунну систему.

Сьогодні Енциклопедія Корисного розповість вам, які лікувальні властивості має грейпфрут.

Отже:

Для збудження апетиту і стимуляції травлення вживають грейпфрути і грейпфрутовий сік з м’якоттю. Цей фрукт рекомендують при незапальних захворюваннях шлунково-кишкового тракту.

Грейпфрути сприяють усуненню функціональних розладів печінки.

Від болю в шлунку і від печії позбавляє цедра грейпфрута. Натирають цедру, сушать її і приймають по 1 чайній ложці на день (потрібно повільно смоктати, розжовуючи і ковтаючи).

При серцево-судинних захворюваннях рекомендується щоденний прийом грейпфрутового пектину (міститься в мембранах плодів). Він знижує рівень холестерину в крові. Щоб істотно знизити ризик серцевих захворювань, досить з’їдати грейпфрут на сніданок кілька разів на тиждень. Сік грейпфрута (один тільки сік) такого впливу не робить, потрібно вживати і клітковину, що знаходиться в плоді.grapefruit

Містяться в плодах грейпфрута глікозиди і вітаміни, що сприяють профілактиці атеросклерозу, зниженню кров’яного тиску.

Для зниження кров’яного тиску під час клімаксу (як у жінок, так і у чоловіків) дуже корисний грейпфрут.

Грейпфрутовий сік допомагає вивести камені з жовчного міхура і позбутися від болю. Щоранку перед сніданком слід приймати 2 столові ложки оливкової олії, запиваючи його 100 г грейпфрутового соку.

Ефірне грейпфрутове масло стимулює роботу печінки, очищає від шлаків кров і лімфу.

Для ослаблених хворих дуже корисні грейпфрути. Тонізуючу і заспокійливу дію на організм мають плоди і сік цих фруктів. Вони знижують відчуття втоми і сприяють відновленню сил після фізичного і розумової перевтоми.

При безсонні корисно приймати грейпфрутовий сік на ніч по 0,5 склянки.